Nina ärritavad aasta läbi erinevad tegurid: talvel külm õhk ja nakkushaigused, kevadel õhus lenduv õietolm. Lisaks ilmast põhjustatud teguritele seisab meie nina iga päev silmitsi erinevate väljakutsetega. Nina mõjutavad kuiv õhk (kliimaseade), saaste, ärritavad ained (suits) ja nohu, sinusiidi või allergilise nohu ravimid (vasokonstriktorid, kortikosteroidid), mis võivad limaskesta kuivatada.

kid wiping or cleaning nose with tissue isolated on whiteEsmane kaitsebarjäär: nina eest hoolitsemine on tähtis.

Isotoonilist soolalahust sisaldav ninasprei:

  • Lihtsustab nuuskamist, aidates eemaldada haigustekitajaid sisaldavat sekreeti.
  • Aitab vältida infektsioone pärast sinusiiti.
  • Kergendab ja leevendab hingamist.

Kui nina limaskesta kahjustavad korduvalt erinevad ärritajad või kroonilised hingamisteede haigused (sinusiit, astma, allergia, jne.), muutub nina limaskest ärritunuks, kuivaks, sügelevaks ja võivad tekkida koorikud. Seetõttu muutub hingamine valusaks ja nina limaskest ei suuda enam oma kaitserolli täita. Sellepärast peab limaskesta kiiresti niisutama, et soodustada selle paranemist.

VÄGA OLULINE LASTE PUHUL:

Rinofarüngiit on lastel kõige sagedasem nakkushaigus ja peamine lastearsti poole pöördumise põhjus.

  • Vastsündinud ei suuda nina nuusata ning nad hingavad ainult läbi nina kuni 6. elukuuni. Seetõttu on imiku nina puhastamine tema tervise seisukohalt väga tähtis.
  • Alla 4 aasta vanustel lastel ei ole immuunsüsteem täielikult välja arenenud, mistõttu esineb neil külmetushaigusi sagedamini. 2-aastasel lapsel võib olla nohu kuni kümme korda aastas! Õnneks väheneb selle esinemissagedus lapse vanemaks saades.

Allikas:

Antibiotherapy by general route of administration in standard practice: acute rhinopharyngitis. AFSSAPS January 1999

http://www.mayoclinic.com/health/common-cold-in-babies/DS01106