MIS ON NINAKINNISUS?

Tegemist on põletikureaktsiooniga, mis tekib sageli nohu või allergia tulemusena. Nina limaskesta veresooned laienevad, mis viivad põletiku tekke ja üleliigse sekreedi moodustumiseni. Antud nähtus on eriti levinud talvel (nohu ja sinusiit) ja kevadel (heinanohu).

HÜPERTOONILINE MEREVESI, LOODULIK VIIS NINA PUHASTAMISEKS:

Hüpertoonilises lahuses on suurem soolakontsentratsioon kui inimorganismis (vastavalt 23 g/l ja 9 g/l): lahuse ninna pihustamise tulemusena liigub rakkudevaheline vedelik ninasõõrmetesse. Vedeliku liikumine vähendab nina limaskesta turset: ninakinnisus kaob, põletik väheneb.

Humer hüpertooniline lastele ja täiskasvanutele on ohutu ja tõhus ninakinnisuse korral, mis on tingitud nohust, allergilisest nohust või sinusiidist. Võib kasutada alates 3. elukuust.

LÜHIDALT OSMOOSIST:

Tegemist on vee loomuliku liikumisega läbi poolläbilaskva membraani. Vesi liigub väiksema kontsentratsiooniga lahusest kontsentreeritumasse lahusesse, kuni kontsentratsioonid on võrdsed.

Schema-Estonia

 schema_osmose_humer_nez_bouche-Estonia 2

Hüpertooniline soolalahus: lahuses on suurem soolakontsentratsioon kui kehavedelikes. Seetõttu vähendab see nina limaskesta turset ja veeldab ninasekreeti.

Graph Estonia 

Allikas:

http://conservationdusel.free.fr/page4.htm

1998 – Revue officielle de la Société Française vol. 50 n°4 (Official Review of the French ENT Association).
Study on 80 patients suffering from nasal congestion, use of hypertonic seawater 3 times a day during 2 weeks. Evaluation of the improvement of symptoms between 0% and 100%.