Hallitusseente allergia

MIS ON HALLITUSSEENED?

sisters in fall parkHallitusseened on mikroskoopilised seened, mis elutsevad nende jaoks sobivas keskkonnas. Nad toodavad ja levitavad suures koguses allergeenseid osakesi.

Kodudes leidub neid soojades ja niisketes tubades, nt vannitoas ja köögis, aga ka voodipesus, seinaorvades ja halva õhutusega tubades, sahvrites, prügikastides, kappides ja külmikutes.

KUIDAS VÄHENDADA ALLERGIARISKI?

  • Vältige niiskusallikaid, nt ärge kasvatage liiga palju toataimi. Puhastage mulda ja potte, mis on hallitusseente võimalikud kasvukohad.
  • Vältige pesu kuivatamist halva õhutusega ruumides.
  • Õhutage oma eluruume regulaarselt, eriti talvel.
  • Tehke paar korda aastas suurpuhastust: tühjendage ja liigutage kõiki mööbliesemeid, et tuvastada hallitusega kaetud kohad.
  • Hallituse eemaldamiseks kasutage tootja juhiste järgi vastavaid vahendeid.
  • Tuvastage põhjus ja eemaldage see, et vältida hallituse taasteket. Vajaduse korral kasutage professionaalset abi, sest hallitusega kaetud pinnad on ilmselt sellest läbi imbunud.

 

Allikas:

Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé (AFSSAPS), Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance, rhinite et conjonctivite allergiques de l’adulte, juin 2008.
(The French Agency for Sanitary Security of Health Products (AFSSAPS). Treating yourself with over-the-counter available medicines, adults’ allergic rhinitis and conjunctivitis, June 2008.)

http://ansm.sante.fr/var/ansm_site/storage/original/application/e25dc9b71ff4e765c75d85f804c1b2a1.pdf