Allergia loomakarvade suhtes

Hund und Katze liegendMajapidamises elavad loomad on sageli lemmikloomad: sagedamini koerad ja kassid, aga ka küülikud, merisead, hamstrid, ahvid, liivahiired, rotid, tuhkrud, hiired ja ponid.

Allergeene leidub peamiselt loomade süljes, uriinis, higis ja nahaosakestes.

Viimased segunevad tolmuga ja satuvad seeläbi riietele, kardinatele, vaipadele, patjadele ja riiulitele… Need võivad sattuda koju ka „külastavate” loomade kaudu. Riietuse saastumine võib toimuda ka siis, kui käiakse külas majapidamises, kus on lemmikloomad.
 

Chat roux dormant sur un coussin

KUIDAS VÄHENDADA ALLERGIARISKI?

  • Õhutage tube ning puhastage tolmuimejaga regulaarselt põrandaid ja mööblialuseid pindasid, eriti loomade magamiskohtasid: voodeid, diivaneid ja patju.
  • Kui te olete kokku puutunud loomaga, ärge pange riideid kappi, vaid puhastage neid niiske harjaga, kandes samal ajal maski.
  • Peske oma lemmiklooma, kontrollige tema nahka ja karva. Seal võib leiduda tolmulesti, parasiite või muid mikroobe. Vajaduse korral pöörduge spetsialisti poole.
  • Kuigi see võib olla raske otsus, ei ole lemmikloomade pidamine soovitatav. Lemmikloomade olemasolul hoidke nad eluruumidest (eriti magamistubadest) eemal.

 

Allikas:

Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé (AFSSAPS), Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance, rhinite et conjonctivite allergiques de l’adulte, juin 2008.
(The French Agency for Sanitary Security of Health Products (AFSSAPS). Treating yourself with over-the-counter available medicines, adults’ allergic rhinitis and conjunctivitis, June 2008.)

http://ansm.sante.fr/var/ansm_site/storage/original/application/e25dc9b71ff4e765c75d85f804c1b2a1.pdf